Prof. Dr. Mustafa ERSÖZ

Selçuk Üniversitesi

Prof. Dr. Ersöz 1985 yılında Selçuk Üniversitesi Kimya Mühendisliği, doktorasını 1994 yılında Glasgow, (İngiltere) üniversitesi, Kimya bölümünde tamamlamıştır. 2004 yılından itibaren Profesör olarak görev yapmaktadır. 1997 yılında Almanya, Geestacht Araştırma Merkezinde membran teknolojisi üzerinde çalışma yapmıştır. Dr. Ersöz 1998 yılında TÜBİTAK tarafından Temel Bilimler alanında Teşvik ödülüne layık görülmüştür. 2001-2002 yıllarında Leverhulme Trust Professor fellowship bursu ile Hull Üniversitesinde davetli profesör olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren TÜBA Asli üyesi, 2015 yılı itibari ile European Cooperation in Science and Technology – COST (Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği) Bilimsel Komite Üyesi ve 2017 yılından itibaren COST Bilimsel Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Prof. Ersöz, United Kingdom Research and Innovatioon (UKRI) Peer College Member üyesi olarak seçilmiş, H2020 programında bir çok tematik alanda hakem ve komisyonlarda danışman olarak görev almıştır. COST Connect programı ve etkinliklerde moderatör olarak yer almıştır.

Prof. Ersöz, Selçuk Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Doğal Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezinin proje yürütücülüğünü ve kurulumlarını tamamlamıştır. TÜBİTAK tarafından desteklenen Konya Bilim Merkezi projesinin proje ekibinde bulunmuş ve Bilim Merkezinin Danışmanlığını yürütmektedir.

Çalışma alanları fizikokimya, membran teknolojsi ve nanokimya uygulamaları olup, uluslar arası AB Çerçeve Programları, COST projeleri ve ikili projeler olmak üzere bir çok projeyi yürütmüş ve yürütmektedir..

Prof. Ersözün çalışmaları impakt faktörü yüksek Angewante Chemie, American Chemical Society, Chemical Communication, Materials Chemistry, Membran Teknolojisi gibi dergilerde yayınlanmış ve bu çalışmalardan bazıları Hot Article olarak yayımlanmıştır. Prof. Ersöz ün 140 nin üzerinde makalesi bulunmaktadır.